Univerzális kábel: DRAKA U-DQ(ZN)BH 4G OM3 (4xOM3)

Kód: L73104
485 Ft
Bruttó Kedv. Mennyiség Érvényesség
485 Ft 0 % 1 db-tól
Elérhető
A DRAKA U-DQ(ZN)BH 4G OM3 száloptikai kábel egy univerzális kábel, amely belső és külső alkalmazásokhoz használható. A multimódusú szálakat egy gélbe töltött központi csőbe helyezték.

Garancia

2 év garancia.

Támogatás

Részletes leírás

Univerzális optikai kábel beltéri és kültéri alkalmazásokhoz DRAKA U-DQ(ZN)BH 4G OM3
4 multimódusú OM3 szálat tartalmaz egy belső zselés csőben.
Univerzális kábel: DRAKA U-DQ(ZN)BH 4G OM3 (4xOM3)
A kábel felépítése
Főbb jellemzők:
  • zselés belső cső
  • aramid fonállal erősített
  • 4 multimódusú OM3 szál egy szűk csőben
  • LSZH köpeny
  • alkalmas beltéri és kültéri használatra
  • vékonyabb és könnyebb, mint a kültéri kábel
A DRAKA U-DQ(ZN)BH 4G OM3 egy univerzális üvegszálas kábel beltéri és kültéri alkalmazásokhoz. A multimódusú OM3 szálak egy központi zselés csőben találhatóak. A gél a csőben, egyfajta védő bevonat az optikai szálakhoz, amely elnyeli a mechanikai behatásokat és véd a környezeti tényezőktől. Az aramid fonal célja, hogy megvédje a szálakat és a belső csövet a mechanikai sérülésektől, beleértve a rágcsálókat is.
A DRAKA U-DQ(ZN)BH 4G OM3 kábel 4 multimódusú szálból áll (J-szál). A puffer rétegek szín azonosítója megfelel a TIA-EIA-598-A szabványnak. A köpeny anyaga égésgátló poli-olefin (LSZH)-ból készült.
A kábelben használt multimódusú szálak OM3 50/125 tipusúak, jelenleg a legnépszerűbb szálak, melyeket átvitelhez lehet használni az I-es vagy a II-es hullámhossz tartományban (850/1310 nm). A csillapítás (IL) nem haladja meg a 3.5 dB/km-t az első hullámhossz tartományban és a 1,5 dB/km-t a második hullámhossz tartományban. Az OM3 szabvány nagyobb mennyiségű adatátvitelt biztosit, nagyobb távolságra, mint elődei. Az átviteli sebesség 10 Gbps lehet 550 m-en és még nagyobb is; 40 Gbps-ot és akár 100 Gbps-ot is el lehet érni 100 méteren (az OM1 és OM2 előírások nem teszik lehetővé ezt a gyorsaságot).
A DRAKA U-DQ(ZN)BHI sorozat univerzális kábelei zselés optikai kábelek, melyeket horizontális kapcsolatok kialakítására szántak. A kis méretnek és rugalmasságnak köszönhetően a kábelek ideálisak kábelcsatornákba való beépítésre. Modern FTTB és FTTH rendszerekben, szerver szobákban, épületek között használják. A kültéri kábelekkel ellentétben, az univerzális kábel használható az épületek belsejében is. Ez szükségtelenné teszi a további átmenetek, toldók használatát a külső és belső hálózat találkozásánál elhelyezett kábelrendezőknél. Az univerzális kábeleket fektetni lehet kábelcsatornákba, vagy akár közvetlenül a földbe (olyan helyeken, ahol nincsenek kitéve közvetlen mechanikai sérülésnek).
Az alábbi szabványoknak felel meg:
  • ISO11801 2. kiadás
  • EN50173-1: 2002
  • IEC60794-3-10
Tűzveszélyességi szabványok:
  • IEC60332
  • IEC60754-1
  • IEC60754-2
  • IEC61034-2
Technikai adatok:
Name A-DQ(ZN)BH
Code
L73104
Number of fibers
4
Outer diameter
5.8 mm
Weight 40 kg / km
Fiber type
multimode,
OM3 50/125 μm
Buffer diameter
250 μm
Max. pulling force (dynamic)
2000 N
Max. pulling force (static)
750 N
Crush resistance
15 Nm
Min. bending radius (static) 60 mm
Min. bending radius (during installation) 116 mm
Water penetration
No water on free end (F5B method)
Storage temperature
- 40... 60oC
Operating temperature
- 30... 60oC
Installation temperature - 30... 40oC
Az ULTIMODE UNI kábel keresztmetszete:
1. LSZH köpeny
2. Aramid fonál
3. Középső cső
4. Víztaszító gél
5. Optikai szál
Az ügyfelek rendelhetnek bármilyen patch kábelt elkészítve a meghatározott csatlakozókkal. Kérjük, forduljon az értékesítési asszisztensünkhöz.
1 m ára DRAKA U-DQ(ZN)BH 4G OM3 (4xOM3)
Az alábbi táblázat bemutatja a lehetséges jelölési változatokat
a DIN/VDE 0888 európai szabvány elnevezése szerint:
Marking example
DIN/VDE 0888 cable designation
A A/I or U - universal cable
A - outdoor
I - indoor
D D - gel-filled tube
V - tight buffer tube
K - slotted core
W - twisted gel-filled loose tubes
Q Q - water resistive (fiber positioning or water swellable materials)
F - water resistive (core filling compound)
(ZN) Non-metallic reinforcement
B B - glass-fiber or aramid armoring against rodent attacks   SR - metallic armoring against rodent attacks
H H - halogen-free sheath
2Y - PE sheath
Y - PVC sheath
24 Number of fibers or number of tubes x number of fibers per tube
G G - multi-mode gradient fiber
E - single-mode fiber
9/125 Core diameter/sheath diameter
OS2 Category /Fiber standard

Technikai adatok

Termék típusa Optikai kábel
Márka DRAKA
Megnevezés A-DQ(ZN)BH
Kábel típusa Univerzális
Szálak száma 4
Szálak Típus Multimódusú 50/125
Standard OM3
puffer 250 μm
Víz behatolása F5B módszer Nincs behatolás
CPR osztály Eca
Külső burkolat anyaga LSZH
Hidrofób gél Igen
Erősítés Üvegszálak
Központi cső Igen
Külső átmérő mm
Központi cső átmérője mm
Maximális feszítőerő dinamikus N 2000
statikus N 750
Min. hajlítási sugár statikus mm 60
telepítés mm 116
Hőmérséklet tartomány üzemi °C -30...60
telepítések °C -30...40
tárolás °C -40...60
Súly kg/km 40
Kábel hossza m Eladás méterenként