SFP Modul: ULTIMODE SFP-203/5G LC (egymódusú szál 20km-ig)

Kód: L1418
3499 Ft
Bruttó Kedv. Mennyiség Érvényesség
3499 Ft 0 % 1 db-tól
Elérhető
Az ULTIMODE-203/5G LC SFP optikai modul egy egymódusú szállal működik 20 km-ig, adatátviteli sebessége akár 1.25 Gbps is lehet.

Garancia

3 év garancia.

Támogatás

Részletes leírás

Az ULTIMODE optikai modulok megfelelnek az SFP (Small Form-factor Pluggable) szabványnak. Az ULTIMODE SFP-203/5G LC egy egymódusú szállal működik, az átviteli sebessége akár 1,25 Gbps is lehet. Ez a hullámhossz-multiplex technológia (WDM) használata miatt lehetséges, amely a különböző hullámhosszak segítségével két vivőjelet továbbít egy szálon, ami jelentősen csökkenti a telepítési költségeket. A maximum átviteli hatótávolság 20 km.
Az optikai jelet a II hullámhossz tartományban (1310 nm) küldi, a fogadás pedig az III hullámhossz tartományban (1550 nm) történik. Az SFP-203/5G LC kiegészítő modulja az SFP-205/3G L1417, amely az adatokat a III hullámhossz tartományban küldi és a II-ban fogadja.
Ez a fajta ULTIMODE SFP modul LC csatlakozóval szerelt egymódusú optikai szállal működik együtt. Az LC csatlakozók jelenleg a legnépszerűbb optikai kapcsoló elemek az egyszerű illesztés miatt (push-pull csatlakozás patenttal). Téglalap alakú keresztmetszettel rendelkezik, amely lehetővé teszi a sűrű elhelyezést a panelen.
Az ULTIMODE modulok együttműködnek médiakonverterekkel és olyan switch-el illetve router-el, amely rendelkezik az IEEE 802.3z 1000Base-FX szabványt használó SFP csatlakozással (pl. a Cisco eszközök). Például a következő média konverterrel működik: M-100G/SFP L1301.
A médiakonverterek használatánál az SFP modulok cseréjének lehetősége különösen előnyös, amikor a hálózati konfiguráció megváltozik. A teljes egység cseréje helyett elegendő, ha csak az SFP modult cserélik.
Megkülönböztető jellemzők
  • kétirányú kommunikáció egy egymódusú szálon keresztül (WDM),
  • együttműködés egymódusú hálózatokkal,
  • átviteli sebesség akár 1,25 Gb/s (IEEE 802.3z 1000Base-FX),
  • átviteli hatótávolság 20 km-ig,
  • optikai csatlakozó: LC.
Az M-100G/SFP Ethernet média konverter együtt tud működni a következő GbE SFP modulokkal:
GbE ULTIMODE SFP modulok:
Name:SFP-023GSFP-203GSFP-203/5GSFP-205/3GFP-203/5GSFP-205/3G
Code:L1405L1415L1416L1417L1418L1419
Fiber type:MMSM
Range:2 km20 km
Data rate:1.25 Gb/s
Tx/Rx [nm]:1310/13101310/15501550/13101310/15501550/1310
Connectors:2xLC1xSC1xLC

 

Technikai adatok

Termék típusa SFP modul
Márka ULTIMODE
Megnevezés SFP-203/5G
Modul típusa SFP
Átvitel típusa WDM - 1 szál
Szál típusa Egymódusú
Sebesség Mb/s 1000
Csatlakozó típusa LC/PC simplex
Maximális átviteli tartomány km 20
Hullámhossz Tx nm 1310
Rx nm 1550
Adó teljesítménye dBm -8...-3
Vevő érzékenysége dBm > -22
Tápegység DC V 3.3 (SFP portról)
Üzemi hőmérséklet °C 0...+70