Optikai lézerforrás GRANDWAY FHS2Q01F (850/1300/1310/1550 nm)

Kód: L5826
190411 Ft
Bruttó Kedv. Mennyiség Érvényesség
190411 Ft 0 % 1 db-tól
Elérhető
Optikai lézerforrás A GRANDWAY FHS2Q01F az optikai teljesítményveszteség méréséhez szükséges eszköz a száloptikai hálózatokban (FTTx).
• Multimódusú és egymódusú száloptikai hálózatokhoz
• Generált hullámhossz: 850 nm, 1300 nm, 1310 nm vagy 1550 nm
• Kimeneti teljesítmény: -5,0 dBm
• Egyszerű és intuitív kezelés

Garancia

2 év garancia.

Támogatás

Részletes leírás

Optikai lézerforrás a GRANDWAY FHS2Q01F L5826 a száloptikás hálózatok (FTTx) optikai teljesítményveszteségének méréséhez szükséges eszköz. A forrás precíz mérésekhez előre meghatározott hullámhosszúságú és teljesítményű lézersugarakat generál.
A készülék egy 850 nm, 1300 nm, 1310 nm vagy 1550 nm hullámhosszú fényhullámot állít elő -5 dBm teljesítményszint mellett. Ez azt jelenti, hogy a készülék multimódusú és egymódusú hálózatokban használható. A forrás állandó hullámot (CW) generálhat, 270 Hz, 1 kHz vagy 2 kHz frekvenciával modulálhat. A fényforrás rövid távú stabilitása 15 percnél rövidebb ideig jobb, mint 0,1 dB, és a hosszú távú stabilitás (5 óra feletti) jobb, mint 0,2 dB. A készülék -10°C és +50°C közötti hőmérséklet-tartományban működhet.
Ennek a sorozatnak a készülékei információt tudnak küldeni az aktuálisan továbbított hullám hosszáról, aminek köszönhetően az FHP2 sorozat teljesítménymérője automatikusan átvált a vételre. Ez a funkció csökkenti a technikák közötti kommunikáció szükségességét és csökkenti a hiba lehetőségét.
A kis méret és a kis súly miatt a készülék ideális helyszíni alkalmazásokhoz. A készüléket két AA újratölthető akkumulátor táplálja. Két optikai csatlakozó van elhelyezve az FC/PC csatlakozókhoz 2,5 mm-es ferrulékkal. A készlet SC/PC adaptereket tartalmaz.
Főbb jellemzők
  • generált hullámhossz: 850 nm, 1300 nm, 1310 nm vagy 1550 nm;
  • kimenő teljesítmény: -5,0 dBm;
  • AUTO-OFF funkció;
  • könnyen olvasható, háttérvilágítással rendelkező képernyő;
  • kis méret és kis súly;
  • egyszerű és intuitív működés.
Figyelem! A láthatatlan lézersugár veszélyes a szemre! A felhasználónak óvatosan kell működtetni a készüléket!
A készülék a GRANDWAY FHP2B04 L5822 optikai teljesítménymérővel együtt használható.
Megfelelő elhelyezése a FC/PC dugasznak.
A dugaszon lévő jelzés illeszkedik az aljzat vájatába.
Ideális hőmérséklet és környezeti feltételek (1550 nm, CW üzemmódban): hőmérséklet 23 ± 3°C, relatív nedvességtartalom <70%. A berendezést érdemes először bemelegíteni a felhasználás előtt (25 perc, 25°C-on).

Technikai adatok

Termék típusa Fényforrás
Forrás típusa egymódusú, multimódusú
Márka GRANDWAY
Megnevezés FHS2Q01F
Generált hullámhossz nm 850, 1300, 1310, 1550
Adási teljesítmény dBm -5
Forrás stabilitása dB < 0,1 (15 perc)
Csatlakozó FC/UPC
Adapter SC/UPC
Hullám modulációja Hz 270, 1000, 2000
Tolerancia nm 20
Megengedett hőmérséklet üzemi °C -10...+50
tárolás -20...+70
Méretek mm 160 x 76 x 45
Súly kg
Tápegység 2x AA