KOSARAM
Kosaram üres

Médiakonverterek

ULTIMODE

Ethernet médiakonverter ULTIMODE M-207M (egy egymódusú optikai szál 20 km-ig)
Kód: L11521
Nettó árEgységár br.Kedv.Érvényesség  
18205 Ft.23120 Ft.0 %
Az ULTIMODE M-207M Ethernet médiakonverter lehetővé teszi az elektromos jelek átalakítását (Ethernet adat stream) a bejövő tipikus STP/UTP kábelről, majd azt továbbítja modulált fényjellel egy egymódusú optikai szálon keresztül.
Ethernet médiakonverter ULTIMODE M-207M (egy egymódusú optikai szál 20 km-ig)
Az ULTIMODE M-207M konverter nézete
Ethernet médiakonverter ULTIMODE M-207M (egy egymódusú optikai szál 20 km-ig)
Elölnézet
Ethernet médiakonverter ULTIMODE M-207M (egy egymódusú optikai szál 20 km-ig)
Hátulnézet
Megkülönböztető jellemzők:
  • 1 x Ethernet 10/100 Mbps port (RJ-45)
  • maximális hatótávolság - 20 km
  • továbbítás egy egymódusú kábelen keresztül (WDM)
  • LED kijelzés, amely az üzemi állapotot mutatja
  • könnyű telepítés (Plug & Play)
  • a szett tartalmaz 2 adó-vevőt és 2 tápegységet
Az ULTIMODE M-207M egy megbízható médiakonverter szett, amelynek használatával lehetővé válik a Fast Ethernet adat továbbítása egy egymódusú optikai szálon 20 km-ig. A médiakonverternek egy SC csatlakozója van, a jelek adásánál (Tx) vagy fogadásánál (Rx) használatos. Ez a hullámhossz-felosztás használata miatt lehetséges a multiplex technológiánál (WDM) - a különböző hullámhosszak a lézerfény különböző jeleit továbbítja a rost egy szálán keresztül. Ez jelentősen csökkenti a telepítési költségeket. A szett tartalmaz 2 adó-vevőt és a tápegységeket (5VDC/2A).
Az egyik készülék az optikai jelet a III. hullámhossz tartományban továbbítja (1550 nm), míg a második adó-vevő a II. tartományt használja fel az adatok továbbításához (hullámhossz: 1310 nm). A vevőkészülék érzékenysége folytán és az adó kimenő teljesítményével lehetséges az információk továbbítása 20 kilométerig. A rövidebb távolságok esetében (2 kilométer), szükséges a vevőkészülékekhez további 2 dB-es csillapító eszközöket felhasználni. Ezek meg fogják védeni a "leégéssel" szemben.
Az ULTIMODE eszközök rendelkeznek egy MDI/MDIX automatikus felismerő sajátossággal és automatikus keresővel, amely beállítja a leggyorsabb kapcsolati sebességet és módot. A "Store and forward" mechanizmus lehetővé teszi visszaigazolni a megkapott adatokat, amelyek ellenőrzőszám funkciót használnak.
Az ULTIMODE médiakoverterek teljesen kompatibilisek az IEEE 802.3 és IEEE 802.3u szabványokkal. A telepítésük az önkonfigurálásnak (Plug and Play) köszönhetően nagyon egyszerű. A LED indikátorok az aktuális működési státuszt mutatják. A tartós lézerdióda Fabry-Perot rezonátorral biztosítja a meghibásodások közötti átlagos időtartamot (MTBF) amely legalább 100.000 óra (több mint 11 év).
Technikai adatok:

 Name: ULTIMODE M-207M
 Code: L11521
 Standards: IEEE 802.3u. IEEE 802.3u
LAN port: 802.3 (10Base-TX). 802.3u (100Base-TX/FX)
 RJ-45 UTP/STP cat. 3. 4. 5. max 100m
 Optical port:Single-mode fiber (8.3/125μm. 8.7/125μm. 9/125μm. 10/125μm)
 Max 20 km
 Wavelength (Tx): 1310/1550 nm
 Wavelength (Rx): 1310/1550 nm
 Optical connectors: 1xSC
 Tx power: -15...-3 dB
 Rx sensitivity:-32 dB
 Transmission speed: 10/100 Mbps
 Power: DC 5V/ 2A
 Operating temperature range: 0 ... 50 oC
Figyelem!! Ne nézzen közvetlen a száloptika portjába, amikor az eszközt csatlakoztatják. A sugárzás láthatatlan az emberi szemnek és a retinát rongálhatja!
Miért érdemes a száloptikát választani:
  • lehetőség a jeleknek nagyobb távolságra való eljuttatására (az optikai kábeleknek alacsony a csillapítása - pl. az 1550 nm hullámhosszon a gyengülés 0.2 dB kilométerenként, amelyik azt jelenti, hogy a jelet 200 kilométer távolra küldhetik - regenerálás nélkül)
  • nagy tömegű információ átvitel egyetlen roston keresztül
  • elektromágneses zavarokkal szembeni ellenállás
  • időjárási viszonyokkal szembeni ellenállás (páratartalom, elektrosztatikus kisülések és mások)
  • nincs megcsapolási lehetőség
  • alacsony súly és kicsi méretek
Az ULTIMODE médiakonvertereket széles körben használják az Ethernet jelek továbbítására nagyobb távolságoknál és olyan területeken, ahol szigorú időjárási viszonyoknak vannak kitéve. Az optikai kábelek teljes elektromos szigetelést nyújtanak és az elektromágneses zavarokkal szemben ellenállóak. Médiakonvertereket használnak arra a célra is, hogy csatlakozzanak a kiépített LAN hálózatokhoz (pl. szétszórtan helyezkednek el egy vállalat épületei). Lent látható a konverter egy mintaalkalmazása.
Ethernet médiakonverter ULTIMODE M-207M (egy egymódusú optikai szál 20 km-ig)Switch TP-Link TL-SF1008D 8 portos
Példa a ULTIMODE médiakonverter alkalmazására

Az eszközöket beltéri működésére tervezték. Az ULTIMODE sorozat sok típust tartalmaz:
  • két multimódusú optikai szállal - továbbítás 2km-ig - M-023M L10021
  • két egymódusú optikai szállal - továbbítás 40km-ig - M-403M L11041
  • egy egymódusú (WDM) szállal - továbbítás 20km-ig - M-207G L11525 és továbbítás 40km-ig - M-407M L11541
Az ULTIMODE médiakonverter sorozat paramétereinek listája

Name:M-023MM-403MM-207MM-407MM-207G
Code:L10021L11041L11521L11541L11525
Supported standards:IEEE 802.3, IEEE 802.3u
Transmission speed:10/100 Mbps10/100/1000 Mbps
Optical connectors:2xSCSC
Range [km]: 240204020
Wavelength
Tx/Rx [nm]:
1310/13101310/1550, 1550/1310
Ethernet port:RJ-45
Power:DC 5V/2ADC 5V/2ADC 5V/2ADC 5V/2ADC 5V/2A

Nettó árEgységár br.Kedv.Érvényesség  
18205 Ft.23120 Ft.0 %
 
Ethernet médiakonverter ULTIMODE M-207M (egy egymódusú optikai szál 20 km-ig)
Kód: L11521
KIEGÉSZÍTŐK
KÖNYVTÁR ROVAT
ÚJAK KÖNYVTÁRUNKBAN
ÉRDEMES ELOLVASNI