KOSARAM
Kosaram üres

Médiakonverterek

ULTIMODE

Ethernet médiakonverter M-023G (két egymódusú optikai szál 20km-ig)
Kód: L11025
Nettó árEgységár br.Kedv.Érvényesség  
16810 Ft.21350 Ft.0 %
Az ULTIMODE M-023G Ethernet médiakonverter lehetővé teszi az elektromos jelek átalakítását (Ethernet adat jel) a bejövő tipikus STP/UTP kábelről, majd azt továbbítja modulált fényjellel egymódusú optikai szálon keresztül.
Ethernet médiakonverter M-023G (két egymódusú optikai szál 20km-ig)
Elölnézet
Ethernet médiakonverter M-023G (két egymódusú optikai szál 20km-ig)
Hátulnézet
Ethernet médiakonverter M-023G (két egymódusú optikai szál 20km-ig)
A tartozék AC/DC adapter
Megkülönböztető jellemzők:
  • 1 x Ethernet 10/100/1000 Mbps port (RJ-45)
  • maximális hatótávolság - 20 km
  • továbbítás két egymódusú szálon keresztül
  • LED kijelzés, amely az üzemi állapotot mutatja
  • könnyű telepítés (Plug & Play)
  • a tápegység tartozék
Az ULTIMODE M-023G egy megbízható médiakonverter, amelynek használatával lehetővé válik a Ethernet adat továbbítása két egymódusú optikai szálon 20 km-ig. A médiakonverternek két SC csatlakozója van, a jelek adásánál (Tx) vagy fogadásánál (Rx) használatos. Az optikai jelek továbbítása és fogadása a II. hullámhossz tartományban történik (1310nm).
Az ULTIMODE eszközök rendelkeznek egy MDI/MDIX automatikus felismerő sajátossággal és automatikus keresővel, amely beállítja a leggyorsabb kapcsolati sebességet és módot. A "Store and forward" mechanizmus lehetővé teszi visszaigazolni a megkapott adatokat, amelyek ellenőrzőszám funkciót használnak.
A vevő érzékenysége és az adó kimeneti teljesítménye 20 km-ig lett tervezve. Amikor az eszközöket kevesebb mint 2 km-re használják, megfelelő optikai csillapítót kell alkalmazni (a vevő esetleges károsodásának elkerülése érdekében).
Az ULTIMODE M-203G médiakonverterek teljesen kompatibilisek az IEEE 802.3 10Base-T, IEEE 802.3u 100Base-TX/FX, IEEE 802.3z 1000BaseTX/FX szabványokkal. A telepítésük az önkonfigurálásnak (Plug and Play) köszönhetően nagyon egyszerű. A LED indikátorok az aktuális működési státuszt mutatják. A tartós lézerdióda Fabry-Perot rezonátorral biztosítja a meghibásodások közötti átlagos időtartamot (MTBF) amely legalább 100.000 óra (több mint 11 év).
Technikai adatok:

 Name: ULTIMODE M-203G
 Code: L11025
 Standards: IEEE 802.3. IEEE 802.3u. IEEE 802.3z Flow control full duplex IEEE802.3x and half duplex
 LAN port: 10Base-TX. 100Base-TX. 1000Base-TX
 RJ-45 UTP/STP cat. 3. 4. 5. max. 100m
 Optical port: Single-mode optical fiber (8.3/125μm. 8.7/125μm. 9/125μm. 10/125μm)
 Max 20 km
 Wavelength (Tx): 1310 nm
 Wavelength (Rx): 1310 nm
 Optical connectors: 2xSC
 Tx power: -8...-3 dB
 Rx sensitivity: -22 dB
 Transmission speed: 10/100/1000 Mb/s
 Power: 5VDC/2A 
Operating temperature range
 0 ... 50 oC
Figyelem!! Ne nézzen közvetlen a száloptika portjába, amikor az eszközt csatlakoztatják. A sugárzás láthatatlan az emberi szemnek és a retinát rongálhatja!
Miért érdemes a száloptikát választani:
  • lehetőség a jelek nagyobb távolságra való eljuttatására (az optikai kábeleknek alacsony a csillapítása - pl. az 1550 nm hullámhosszon a csillapítás 0.2 dB kilométerenként, ez azt jelenti, hogy a jelet 200 kilométer távolságra küldhetik - regenerálás nélkül)
  • nagy mennyiségű információ átvitel egyetlen roston keresztül
  • elektromágneses zavarokkal szembeni ellenállás
  • időjárási viszonyokkal szembeni ellenállás (páratartalom, elektrosztatikus kisülések és mások)
  • nincs megcsapolási lehetőség
  • alacsony súly és kicsi méretek
Az ULTIMODE médiakonvertereket széles körben használják az Ethernet jelek továbbítására nagyobb távolságoknál és olyan területeken, ahol szigorú időjárási viszonyoknak vannak kitéve. Az optikai kábelek teljes elektromos szigetelést nyújtanak és az elektromágneses zavarokkal szemben ellenállóak. Médiakonvertereket használnak arra a célra is, hogy csatlakozzanak a kiépített LAN hálózatokhoz (pl. szétszórtan helyezkednek el egy vállalat épületei). Lent látható a konverter egy mintaalkalmazása.
Switch TP-Link TL-SF1008D 8 portosEthernet médiakonverter M-023G (két egymódusú optikai szál 20km-ig)Ethernet médiakonverter M-023G (két egymódusú optikai szál 20km-ig)
Példa a ULTIMODE médiakonverter alkalmazására

Az eszközöket beltéri működésre tervezték. Az ULTIMODE sorozat multimódusú Ethernet médiakonverterei (10/100/1000 Mb/s) 2km-ig: ULTIMODE M-203G L10025 és WDM egymódusú videókonverterei (10/100/1000 Mb/s) kétirányú átvitel egyetlen szálon - ULTIMODE M-207G L11525.
A 10/100/1000 Mbps ULTIMODE médiakonverterek összehasonlítása
Name:M-023GM-203GM-207G
Code:L10025L11025L11525
Transmission speed:10/100/1000 Mb/s
Standards:IEEE 802.3. IEEE 802.3u. IEEE 802.3z
Optical connectors: 2xSC1xSC
Range [km]:22020
Tx/Rx wavelength [nm]:1310/13101310/1550
Ethernet port:1xRJ-45
Power:12VDC/2A (AC/DC adapter incl.)

 

Nettó árEgységár br.Kedv.Érvényesség  
16810 Ft.21350 Ft.0 %
 
Ethernet médiakonverter M-023G (két egymódusú optikai szál 20km-ig)
Kód: L11025
KIEGÉSZÍTŐK
KÖNYVTÁR ROVAT
ÚJAK KÖNYVTÁRUNKBAN
ÉRDEMES ELOLVASNI