KOSARAM
Kosaram üres

Médiakonverterek

ULTIMODE

Ethernet médiakonverter M-023G (1Gb/s, két multimódusú optikai szál 2km-ig)
Kód: L10025
Nettó árEgységár br.Kedv.Érvényesség  
16070 Ft.20410 Ft.0 %
Az ULTIMODE M-023G Ethernet médiakonverter lehetővé teszi az elektromos jelek átalakítását (Ethernet adat jel) a bejövő tipikus STP/UTP kábelről, majd azt továbbítja modulált fényjellel multimódusú optikai szálon keresztül.
Ethernet médiakonverter M-023M (két multimódusú optikai szál 2 km-ig)
Elölnézet
Ethernet médiakonverter M-023M (két multimódusú optikai szál 2 km-ig)
Hátulnézet
Ethernet médiakonverter M-023M (két multimódusú optikai szál 2 km-ig)
A tartozék AC/DC adapter
Megkülönböztető jellemzők:
  • 1 x Ethernet 10/100/1000 Mbps port (RJ-45)
  • maximális hatótávolság - 2 km
  • továbbítás két multimódusú szálon keresztül
  • LED kijelzés, amely az üzemi állapotot mutatja
  • könnyű telepítés (Plug & Play)
  • a tápegység tartozék
Az ULTIMODE M-023G egy megbízható médiakonverter, amelynek használatával lehetővé válik a Gigabit Ethernet adat jel továbbítása két multimódusú optikai szálon 2 km-ig. A médiakonverternek két SC csatlakozója van, a jelek adásánál (Tx) vagy fogadásánál (Rx) használatos. Az optikai jelek továbbítása és fogadása a II. hullámhossz tartományban történik (1310nm).
Az ULTIMODE eszközök rendelkeznek egy MDI/MDIX automatikus felismerő sajátossággal és automatikus keresővel, amely beállítja a leggyorsabb kapcsolati sebességet és módot. A "Store and forward" mechanizmus lehetővé teszi visszaigazolni a megkapott adatokat, amelyek ellenőrzőszám funkciót használnak.
Az ULTIMODE médiakonverterek teljesen kompatibilisek az IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z szabványokkal. A telepítésük az önkonfigurálásnak (Plug and Play) köszönhetően nagyon egyszerű. A LED indikátorok az aktuális működési státuszt mutatják. A tartós lézerdióda Fabry-Perot rezonátorral biztosítja a meghibásodások közötti átlagos időtartamot (MTBF) amely legalább 100.000 óra (több mint 11 év).
Technikai adatok:

 Name: ULTIMODE M-023G
 Code: L10025
 Standards: IEEE 802.3u. IEEE 802.3u. IEEE 802.3G
 LAN port: 10Base-TX. 100Base-TX. 1000Base-TX
 RJ-45 (connection via UTP/STP cat. 3. 4. 5. max. 100 m)
 Optical port: For multimode optical fiber (50/125μm. 62.5/125μm)
 Max 2 km
 Wavelength (Tx): 1310 nm
 Wavelength (Rx): 1310 nm
 Optical connectors: 2xSC
 Tx power:-8...-3 dB
 Rx sensitivity:≥-19 dB
 Transmission speed: 10/100/1000 Mb/s
 Power: 5VDC/2A
 Operating temperature range: 0 ... 50 o C
Figyelem!! Ne nézzen közvetlen a száloptika portjába, amikor az eszközt csatlakoztatják. A sugárzás láthatatlan az emberi szemnek és a retinát rongálhatja!
Miért érdemes a száloptikát választani:
  • lehetőség a jelek nagyobb távolságra való eljuttatására (az optikai kábeleknek alacsony a csillapítása - pl. az 1550 nm hullámhosszon a csillapítás 0.2 dB kilométerenként, ez azt jelenti, hogy a jelet 200 kilométer távolságra küldhetik - regenerálás nélkül)
  • nagy mennyiségű információ átvitel egyetlen roston keresztül
  • elektromágneses zavarokkal szembeni ellenállás
  • időjárási viszonyokkal szembeni ellenállás (páratartalom, elektrosztatikus kisülések és mások)
  • nincs megcsapolási lehetőség
  • alacsony súly és kicsi méretek
Az ULTIMODE médiakonvertereket széles körben használják az Ethernet jelek továbbítására nagyobb távolságoknál és olyan területeken, ahol szigorú időjárási viszonyoknak vannak kitéve. Az optikai kábelek teljes elektromos szigetelést nyújtanak és az elektromágneses zavarokkal szemben ellenállóak. Médiakonvertereket használnak arra a célra is, hogy csatlakozzanak a kiépített LAN hálózatokhoz (pl. szétszórtan helyezkednek el egy vállalat épületei). Lent látható a konverter egy mintaalkalmazása.
Ethernet médiakonverter M-023M (két multimódusú optikai szál 2 km-ig)Ethernet médiakonverter M-023M (két multimódusú optikai szál 2 km-ig)Switch TP-Link TL-SF1008D 8 portos
Példa a ULTIMODE médiakonverter alkalmazására

Az eszközöket beltéri működésre tervezték. Az ULTIMODE sorozat típusai még: ULTIMODE M-203G L11025 10/100/1000 Mbps (egymódusú, 20 km-ig), ULTIMODE M-207G L11525 (WDM, 10/100/1000 Mbps, kétirányú átvitel egyetlen szálon 20 km-ig).
A Gigabit ULTIMODE médiakonverter sorozat paramétereinek listája
Name:M-023GM-203GM-207G
Code:L10025L11025L11525
Transmission speed:10/100/1000 Mb/s
Supported standards:IEEE 802.3. IEEE 802.3u. IEEE 802.3z
Optical connectors:2x SC1x SC
Range [km]:22020
Wavelength (Rx/Tx) [nm]:1310/13101310/1550
Ethernet port:1x RJ-45
Power:12VDC/2A (AC/DC adapter incl.)

 

Nettó árEgységár br.Kedv.Érvényesség  
16070 Ft.20410 Ft.0 %
 
Ethernet médiakonverter M-023G (1Gb/s, két multimódusú optikai szál 2km-ig)
Kód: L10025